III Runda ŚPM - Zlin Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator
20.09.2015.

Pierwsze zawody tego sezonu za nami !!!
W miniony weekend nasi zawodnicy startowali w III rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Zlinie – Czechy.
W zawodach startowało 24 naszych zawodnikach w czterech kat. wiekowych.
W kat. najmłodszej do 9 lat świetnie spisały się dwie nasze zawodniczki – Sonia Kiliszewska zdecydowanie wygrała , natomiast rewelacyjnie wypadła Tatiana Oszkiel, która w klasyfikacji wielobojowej zdobyła 3 miejsce.
W tej samej kat. wiekowej chłopców Wojtek Dziura był czwarty .
W kat. E – 10-11 lat klasę pokazał Filip Giba wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje konkurencje indywidualne i plasując się w wieloboju na pierwszym miejscu . Również Łukasz Majda i Jakub Szajter zdobywali medale w tej kat.
W tej samej kat. wiekowej dziewcząt – drugie miejsce w wieloboju zdobyła Gorys Magdalena, która odpowiednio zdobyła 2 srebrne i jeden brązowy medal.
Wśród chłopców i dziewcząt w kat. D – 12-13 lat nasi zawodnicy byli nie do pokonania. W tej samej kat. dziewcząt trzykrotnie na najwyższym miejscu podium stawała Martyna Gajór a dwukrotnie na drugim miejscu była Stefania Kiliszewska no i oczywiście w wieloboju były odpowiednio Martyna Gajór na pierwszym miejscu a Stefania Kiliszewska na drugim miejscu.
W kat. chłopców również nie do pokonania był Krystian Albrecht , który zdobył 2 złote medale i jeden srebrny i wygrał wielobój.
Na podium stawali jeszcze Hubert Dyrszka i Rafał Granat ( brązowe medale )
W najstarszej Kategorii  C ( 14-15 lat ) wspaniale wypadły nasze zawodniczki – Zuzanna Rzepka dwa złote i jeden srebrny medal oraz Klaudia Gorys  jeden złoty i dwa srebrne medale.
Dobrze zaprezentował się również Jakub Kosmowski zdobywając  dwa brązowe medale.
Ogólnie nasza drużyna zdobyła pierwsze miejsce zdobywając 1939 pkt.  i ugruntowała swoją przewagę nad Czechami i Słowakami w klasyfikacji drużynowej.

Pełne wyniki z zawodów

Teraz za tydzień czekają nas kolejne zawody IV Runda Klubowego Pucharu Polski  w Toruniu.