Konto? Zarejestruj się!
I Runda ŚPM - za nami Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator
21.02.2016.

W sobotę 20.02.2016 nasza drużyna uczestniczyła w I rundzie Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji.

Ogólnie nasza drużyna zdobyła II miejsce ustępując drużynie z Czech,  wyprzedzając drużynę ze Słowacji.
WYNIKI ZAWODÓW

Z uwagi na okres ferii w naszej drużynie nie wystartowało kilku znaczących dla punktacji ogólnej zawodników, ale mimo to ekipa spisała się znakomicie

W zawodach tych uczestniczyło 20 naszych zawodników i zawodniczek wśród nich :

Dziewczęta -  Lotko Maja, Granat Martyna, Kiliszewska Sonia, Oszkiel Tatiana, Gorys Magdalena, Pacyna Emilia, Oszkiel Wiktoria, Brychcy Magdalena, Dziura Marta, Gajór Martyna , Kiliszewska Stefania, Gorys Klaudia i Rzepka Zuzanna.

Chłopcy – Kruszyk Bartosz, Szajter Jakub, Dyrszka Hubert, Czarnowski Patryk, Granat Rafał, Łabędź Błażej, Kosmowski Jakub

W najmłodszej Kat. wiekowej dziewcząt do 9 lat wspaniale wypadła Majka Lotko która trzykrotnie stawała na podium i ostatecznie w wieloboju uzyskała 3 miejsce .

W tej samej kat wiekowej  wspaniale wypadł Bartosz Kruszyk  który ostatecznie uplasował się na drugim miejscu w wieloboju.

W kat E wspaniale spisały się nasze dwie zawodniczki Sonia Kiliszewska ( pierwsza na 200 m PP)  , która w wieloboju zdecydowanie zwyciężyła, natomiast  Tatiana Oszkiel  uplasowała się na 3 miejscu.

W tej samej kat wiekowej bardzo dobrze wypadł Jakub Szajter , w wieloboju 2 miejsce ( 1 miejsce na 50 m BF),

W kat D chłopców  12-13 lat bardzo dobrze zaprezentował się Huber Dyrszka który w wieloboju wywalczył 3 miejsce – Hubert wygrał na 100 m PP z czasem 0:50,08 , drugie na 400 m PP

Nieco słabiej poszło nam w kat.  D dziewcząt  tutaj nasze zawodniczki nie zdołały uplasować się na podium a jedyny medal w wyścigu na 50 m BF zdobyła Marta Dziura.

W najstarszej kategorii rozgrywkowej w ramach ŚPM kat. C dziewcząt bardzo dobrze spisały się Zuzanna Rzepka  w wieloboju I miejsce – poprawiła Rekord Klubu na 400 m PW z czasem 3:49,44 zdobywając  zarazem I miejsce na tym dystansie podobnie jak na 100 m PP , druga była na 50 BF

Klaudia Gorys  w wieloboju II miejsce - zdobyła komplet medali – I miejsce na 50 m BF ,  2 miejsce na 100 m PP i 3 miejsce na 400 m PW

Wśród zawodników kat. C nasi sportowcy zdobyli po jednym medalu : Jakub Kosmowski był drugi na 100 m PP natomiast Rafał Granat wywalczył brąz na 50 m BF.