Gościmy

III Runda KPP - Toruń Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator
05.10.2016.

W miniony weekend w Toruniu odbyła się trzecia runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach. W imprezie nie mogło zabraknąć ekipy Klubu Sportowego Nautilus, która z szesnastoma złotymi krążkami zajęła w klasyfikacji medalowej drugie miejsce.

Zwyciężył Delfinek Chodzież, który wywalczył 33 złote, 22 srebrne i 18 brązowych medali. Nautilus zapisał na swoje konto w sumie 49 medali, w tym, obok wspomnianych 16 złotych, również 22 srebrne i 11 brązowych. Trzecie miejsce zajęła Laguna 24 Toruń, która zdobyła 11 złotych, 13 srebrnych i 16 brązowych krążków. Na kolejnych lokatach uplasowali się pływacy z Olecka, Jastarni, Kościerzyny, Torunia (Toruńczyk), Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Gdyni, Poznania i Garczyna.

Spośród naszych zawodników klasą dla siebie tradycyjnie już byli Zuzanna Rzepka i Błażej Gałkowski, którzy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Po dwa złota dla Nautilusa zdobyli Sonia Kiliszewska, Klaudia Gorys i Krystian Albrecht, a po jednym - Emilia Pacyna, Hubert Dyrszka, Łukasz Kowalczyk i Jakub Szajter. Ponadto Kiliszewska, Gorys i Albrecht dorzucili do swojego dorobku po srebnym krążku, Pacyna, H. Dyrszka, Kowalczyk - po dwa srebrne krążki, a Szajter - srebro i brąz. Do grona jastrzębskich multimedalistów, którzy byli trzykrotnie indywidualnie dekorowani, należy też Łukasz Majda (dwa srebra i brąz).

Medalowy dorobek jastrzębskich pływaków w Toruniu uzupełnili: Jakub Dyrszka (dwa srebra), Filip Giba (dwa srebra), Martyna Gajór (dwa brązy), Oliwia Leoniuk (dwa brązy), a także Wiktoria Oszkiel, Klaudia Gorys, Dominika Kern, Krystian Obracaj, Rafał Granat, Miłosz Mik (po jednym srebrnym medalu) oraz Tatiana Oszkiel, Jakub Pelaczyk i Olaf Grabarczyk (po jednym brązowym medalu).

Warto dodać, że do dorobku indywidualnego Nautilus dołożył cztery medale w sztafetach mieszanych na dystansach 4x100 m po powierzchni (Gorys, Gałkowski, Rzepka, Dyrszka - srebro), 4x50 m po powierzchni (Dyrszka, Gorys, Kiliszewska, Szajter - srebro) oraz 4x50 bi-fins (Szajter, Oszkiel, Pacyna, Majda - brąz) i 4x100 m bi-fins (Gorys, Grabarczyk, Rzepka, Dyrszka - brąz).

Po trzech rundach Klubowego Pucharu Polski (kwiecień - Olecko, maj - Chodzież, październik - Toruń) ekipa Krzysztofa Radomskiego zajmuje w klasyfikacji punktowej drugą pozycję z 93938 punktami. Prowadzi Delfinek (101919 punktów), a trzecia jest Laguna 24 Toruń (86161 punktów).