Przydatne linki________________


Ostatnie Komentarze:

Rekordy
Zaktualizowałem tyle ile umiałem, jeśli coś się nie zgadza t...
29/11/16 14:23 Więcej...
przez Kamil Kern

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Brawo Klaudia - Gratulacje
19/03/16 16:05 Więcej...
przez Katarzyna Granat

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Gratuluję Zuzia,trzymam kciuki za następne starty .
19/03/16 09:34 Więcej...
przez Katarzyna Granat

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Życzymy szerokiej drogi , i Powodzenia dziewczyny. :)
17/03/16 20:48 Więcej...
przez Katarzyna Granat

I Runda ŚPM - za nami
Przepraszam, muszę dodać bowiem zaskoczoną matkę duma rozpie...
22/02/16 00:46 Więcej...
przez Ewa Oszkiel

Logowanie


Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Gościmy

Mistrzostwa Europy seniorów Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
11.07.2017.

 Zuzanna Rzepka i Amelia Pisarczyk wzięły udział w Mistrzostwach Europy Seniorów w pływaniu w płetwach, które odbyły się we Wrocławiu. Reprezentantki KS Nautilus trzykrotnie meldowały się w ścisłych finałach rywalizacji indywidualnej. Tu najlepszy wynik wykręciła Pisarczyk, zajmując piąte miejsce na dystansie 50 m w swoim koronnym stylu bi-fins. Z kolei Rzepka powtórzyła tę lokatę w sztafecie mieszanej 4x100 m po powierzchni. Rywalizacja na wrocławskim basenie trwała cztery dni.

Amelia Pisarczyk startowała wyłącznie w zmaganiach bi-fins. Pierwszego dnia imprezy jastrzębianka walczyła na dystansie 100 m, awansując do ścisłego finału z czasem 49.37 sekundy (siódmy wynik eliminacji). W tymże podopieczna Krzysztofa Radomskiego zajęła siódme miejsce z rezultatem 49.26 s. Wygrała Węgierka Petra Senaszky (45.88 s). Tego samego dnia zawodniczka Nautilusa walczyła także w sztafecie mieszanej 4x100 m bi-fins, która w tych zmaganiach zajęła szóste miejsce (3:05.39), ustępując Rosjanom, Ukraińcom, Czechom, Francuzom i Włochom. Warto wspomnieć, że w tej sztafecie znalazł się także były zawodnik Nautilusa Błażej Gałkowski.

W drugim dniu imprezy Pisarczyk miała walczyć na dystansie 200 m bi-fins, ale ostatecznie nie pojawiła się na starcie, całe siły skupiając najwyraźniej na trzecim dniu, w którym rywalizowała na dystansie 50 m bi-fins, gdzie, jak wspomniano na wstępie, zaliczyła swój najlepszy wynik. W kwalifikacjach jastrzębianka zapisała na swoje konto piąty czas (22.50 s), a w finale popłynęła o 0.03 s wolniej, również zajmując piąte miejsce i wyprzedzając Włoszkę Zito, Ukrainkę Skrypel oraz Czeszkę Horakową. Tu najlepsza okazała się Ukrainka Iryna Pikiner (21.56).

Druga z zawodniczek Nautilusa na tej imprezie, młodsza o trzy lata Zuzanna Rzepka, walczyła w stylach "pod wodą" i "po powierzchni". Pierwszego dnia mistrzostw jastrzębianka rywalizowała na 100 m po powierzchni, zajmując w kwalifikacjach 11. miejsce z czasem 42.02 s, który nie dał jej awansu do finału. Drugi dzień okazał się pechowy dla młodej jastrzębianki - Rzepka świetnie spisała się w eliminacjach na 100 m pod wodą, zdobywając awans do ścisłego finału z czasem 39.84 s. Tu jednak niestety w efekcie "złego startu" nasza pływaczka została zdyskwalifikowana i tym samym nie zyskała szansy na walkę o medal. Złoto w tej konkurencji padło łupem Rosjanki Wiery Iljuszyny (37.08 s).

Trzeciego dnia imprezy Zuzanna Rzepka walczyła na dystansie 50 m po powierzchni, ale nie awansowała do finału (dwunasty czas eliminacji - 19.28 s). Podobnie było i czwartego dnia, gdy na dystansie 50 m pod wodą jastrzębianka zanotowała szesnasty czas kwalifikacji (18.19 s) i także znalazła się poza ścisłym finałem. Znacznie lepiej naszej zawodniczce poszło w sztafecie, gdzie Polki z jej udziałem zajmowały piąte miejsce na 4x100 m po powierzchni (lepsze były tylko Rosjanki, Włoszki, Ukrainki i Greczynki, a za Polkami lokaty zajmowały Niemki, Francuzki i Słowaczki).

Tym samym obie nasze zawodniczki mogą wpisać na listę swoich sukcesów piąte miejsca na Starym Kontynencie. Warto dodać, że dla Pisarczyk i Rzepki Mistrzostwa Europy we Wrocławiu były jedną z dwóch najważniejszych imprez tego lata - jeszcze w lipcu reprezentantki Nautilusa mają wziąć udział w World Games 2017 (również we Wrocławiu), czyli igrzyskach sportów nieolimpijskich.

Art. napisał Michał Gołąbek "Jasnet"

 


Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 547

Bądź pierwszym który skomentuje
RSS komentarzy

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Proszę zaloguj się lub zarejestruj.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
Polska adaptacja JoomlaPL.com Team
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Zmieniony ( 11.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 

STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY NAUTILUS - JASTRZĘBIE
44-335 JASTRZĘBIE ZDRÓJ HARCERSKA 14B
KRS 0000341811, NIP 6332202180
Nr konta 05847000012001002656010001