Przydatne linki



________________






Ostatnie Komentarze:

Rekordy
Zaktualizowałem tyle ile umiałem, jeśli coś się nie zgadza t...
29/11/16 14:23 Więcej...
przez Kamil Kern

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Brawo Klaudia - Gratulacje
19/03/16 16:05 Więcej...
przez Katarzyna Granat

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Gratuluję Zuzia,trzymam kciuki za następne starty .
19/03/16 09:34 Więcej...
przez Katarzyna Granat

III Runda Pucharu Świata - Lig...
Życzymy szerokiej drogi , i Powodzenia dziewczyny. :)
17/03/16 20:48 Więcej...
przez Katarzyna Granat

I Runda ŚPM - za nami
Przepraszam, muszę dodać bowiem zaskoczoną matkę duma rozpie...
22/02/16 00:46 Więcej...
przez Ewa Oszkiel

Logowanie






Nie pamiętasz hasła?
Konto? Zarejestruj się!

Gościmy

Prezentacja Pucharu
Autor: Krzysiek   
17.11.2010.

W dniu dzisiejszym 19.11.2010r na basenie Laguna w Jastrzębiu-Zdroju miała miejsce ceremonia okazania Pucharu Polski 2010 i podsumowanie całego sezonu pływackiego.

W uroczystości udział wzięli prezydent miasta Jastrzębia Marian Janecki ,przedstawiciel rady miasta Alina Chojecka,przedstawiciel wydziału kultury i sportu Marlena Brzyszczan, przedstawiciel sponsorów Piotr Szereda,zarząd KS Nautilus,oraz rodzice i zawodnicy.Całą uroczystość,jak i wywiady z trenerem i zawodnikami kamerowała TV Kanon.
W pierwszej kolejności głos zabrała sekretarz stowarzyszenia Jolanta Paluch,która podziękowała za wspaniałe wyniki naszych zawodników i życzyła równie udanych w przyszłym roku.Następnie głos zabrał trener Krzysztof Radomski który docenił zaangażowanie i poświęcenie naszych wspaniałych pływaków,zaznaczył ,że na ten sukces złożyła się postawa wszystkich  zawodników w trakcie całego sezonu.Podkreślił również ,że jesteśmy pierwszą drużyną w Polsce która zdobyła Puchar Polski trzy razy z rzędu.Zwrócił uwagę ,że konkurencja depcze nam po piętach i w przyszłym roku będzie niezwykle ciężko obronić to trofeum,ale stwierdził ,że tanio skóry nie sprzedamy.Po gromkich brawach głos zabrali przedstawiciele UM i sponsorzy.Prezydent miasta podziękował wspaniałej pracy z młodzieżą i życzył wytrwałości i dalszych sukcesów.Sponsor Piotr Szereda stwierdził ,że widząc takie sukcesy młodych zawodników ,dołoży wszelkich starań aby jeszcze bardziej wspomóc ten sport.Prezydent miasta ufundował za dokonania dla klubu KS Nautilus ,nie mniej okazały puchar jak ten co przywieźliśmy z Kościerzyny,który wręczył na ręce prezesa Piotra Dyrszki.
Po przemowach ,zawodnicy którzy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej Pucharu Polski ,Żaneta Winiarska i Kamil Kern zostali nagrodzeni przez Alinę Chojecką nagrodami książkowymi.
Na zakończenie dwie nasze zawodniczki Monika Górska i Ania Dziadek wyrecytowały wspaniały wiersz który ułożyły w podzience dla trenera,zarządu i rodziców.
  Po całej ceremoni odbyła się sesja zdjęciowa w której nasi zawodnicy zaprezentowali się w nowych wspaniałych dresach klubowych,oraz strzeliły  korki od szampana (oczywiście bezalkoholowy) i zaproszeni goście udali się na skromny poczęstunek.


Komentarze (7) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 5248 | Czytaj całość

Zmieniony ( 20.11.2010. )
Czytaj całość
 
Finał Klubowego Pucharu Polski w Kościerzynie
Redaktor: Marek Górski   
09.11.2010.

Mija pierwszy dzień zawodów.
Żaneta Winiarska uzyskała wynik lepszy od Rekordu Polski na dystansie 100m bf  - 01.00.73 zajęła jednak drugie miejsce ,dyż zawodniczka z Poznania uzyskała jeszcze lepszy wynik,jest to nowy rekord klubu w kat E . Ania Osiadacz poprawiła rekord klubu na dystansie 100m bf w kategori D  z czasem 00.55.25 , Ania Dziadek poprawiła rekord klubu w kat C z czasem 00.54.97 ,natomiast Monika Górska poprawiła rekord klubu na tym samym dystansie w kat B i A z czasem 00.52.86 . Tak więc nasze zawodniczki poprawiły po pierwszym dniu 5 rekordów klubu.
W klasyfikacji drużynowej.po dwóch konkurencjach sprinterskich zajmujemy 2 miejsce ,ze stratą 27 pkt.Przed nami sztafety,ale pewnie ta różnica po pierwszym dniu zostanie.Liczymy ,że na jutrzejszych dłuższych dystansach uda się odrobić tą stratę.
Sztafety ,jak przewidywaliśmy dziewczęta pierwsze,a chłopcy drugie.
Niestety po bardzo długiej naszej dominacji ,wkońcu znalazła się drużyna,która zdołała z nami wygrać.Po finale pucharu polski zajęliśmy drugie miejsce w ostatniej rundzie z dorobkiem 2044  pkt.Wyprzedziła nas Laguna Toruń z 2054 pkt.(tabela w zakładce puchary)
W pucharze burmistrza zajęliśmy również drugie miejsce z dorobkiem 9217 pkt za Rekinem Wrocław 9337 pkt ,na trzeciej pozycji uplasowały się Wilczki Poznań 8249 pkt.
Nasi zawodnicy zdobyli 49 medali (45 indywidualnie i 4 w sztafetach)
złote - 8
srebrne - 19
brązowe - 18
sztafeta dziewcząt 2 złote medale
sztafeta chłopców 2 srebrne medale
Złotymi medalami podzielili się :
Winiarska Żaneta,Osiadacz Ania,Kern Kamil,Dyrszka Kuba,Nosal Patryk,Paluch Szymon,Winiarski Adrian.
Jednak najważniejsze tegoroczne trofeum PUCHAR POLSKI 2010   trafił w nasze ręce.
1 Nautllus Jastrzębie - 6381 pkt
2 Laguna Toruń - 6281 pkt
3 Wilczki Poznań - 5309 pkt

kat   50m pp 100m bf 100mpp
200m pp 400m pp 25m pw 50m pw
E GIBA 00.27.29 3 01.04.73 2 00.59.86  2  02.19.02  4  04.53.23  2 00.12.16 5  
E KOWALCZYK 00.28.74 6 01.04.92 3 01.07.51 9  02.46.03 15  05.36.31 7 00.12.36 6  
E WINIARSKA 00.26.27 3 01.00.73 2 00.57.73 1  02.11.68 3  04.51.69 4 00.12.19 3  
E LEONIUK 00.25.89 2 01.03.48 6 00.57.96 2 02.13.68 4  04.44.17 3 00.12.79 8  
E KUCZAJ dyskfa 01.17.53 21 01.12.35 18  02.36.33 16   00.15.95 20  
D KERN K 00.21.84 2 00.55.70 3 00.47.90 1  01.54.00 3   00.10.02 2  
D DYRSZKA 00.22.19 3 00.57.22 5 00.49.45 3  01.51.01 1  03.57.06 1  00.10.42 4  
D PŁASKA 00.26.89 13 01.04.52 11 01.00.83 13  02.12.36 11    00.12.50 16  
D OSIADACZ A 00.23.07 2 00.55.25 2 00.51.57 3  01.53.98 2  04.10.00 1  00.10.49 2  
D SZUTER 00.23.36 3 00.56.55 3 00.50.02 2  02.03.25 7  04.21.85 5  00.11.46 7  
D PISARCZYK 00.23.72 4 00.56.65 4 00.52.98 4  02.10.09 10   00.10.56 3  
D KERN D 00.26.11 14 01.05.00 19 01.01.07 17  02.11.84 12  04.46.86 9 00.12.04 11  
D CZAPLIŃSKA 00.27.37 19 01.03.73 18 01.02.38 20  02.22.10 18   00.12.41 22  
C NOSAL 00.20.31 4 00.50.37 5 00.44.15 5  01.38.74 1     00.18.86 4
C PALUCH 00.18.61 1 00.55.61 16 00.42.61 2  01.46.04 7  04.01.73 5   00.18.40 2
C NALEPKA 00.21.37 9 00.54.66 14 00.45.02 6  01.42.03 3  03.56.69 4   00.20.39 9
C WIECZOREK 00.23.80 14 00.55.40 15 00.52.33 13  02.10.56 15     00.22.47 12
C WITOMSKI 00.23.73 13 00.54.39 11 00.55.35 15  02.10.10 14     00.24.90 14
C NIEDZIELSKA 00.22.59 5 00.56.69 5 00.48.71 5  01.46.04 3  03.53.13 4   00.20.97 3
B DZIADEK 00.22.95 4 00.54.97 2 00.50.93 4  01.54.91 5  04.16.70 8   00.21.20 4
B NAPIERAŁA 00.19.82 6 00.53.01 10 00.43.10 6  01.41.37 6  03.46.18   00.18.70 6
A GÓRSKA 00.21.03 2 00.52.86 2 00.46.48 2  01.51.35 4  dyskfa   00.19.72 2
A CZAJKA 00.18.57 5 00.47.48 5 00.40.51 5  01.35.10 5     00.17.64 6
A WINIARSKI 00.18.84 6 00.49.17 6 00.41.23 6  01.31.76 3  03.21.94 1   00.17.61 5
niebieski - konkurencje w KPP
brązowy - konkurencje w pucharze burmistrza Kościerzyny
zielony - poprawione rekordy klubu
wyniki:

Komentarze (20) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 4375 | Czytaj całość

Zmieniony ( 02.12.2010. )
Czytaj całość
 
Zawody 4 runda KPP Świętochłowice
Redaktor: wojtas.   
06.11.2010.
Od dłuższego czasu brylujemy na krajowych zawodach i żadna drużyna nie jest w stanie z nami wygrać.Wygląda na to ,że również te zawody padną naszym łupem.Po pierwszym dniu zdecydowanie prowadzimy ,przed Laguną Toruń,a nasi zawodnicy stają na podium w praktycznie wszystkich konkurencjach.Złote medale w dniu dzisiejszym zdobywali Winiarska Żaneta,Giba Bartek, Osiadacz Ania,Kern Kamil,Dyrszka Kuba,Nosal Patryk,Górska Monika,Winiarski Adrian.
Padło parę wartościowych wyników,szczególnie w kategoriach bf.
W kat D 50m bf Amelka Pisarczyk po pasjonującej walce z klubową koleżanką Sandrą Szuter 00.25.08 ,uzyskała swój najlepszy życiowy wynik 00.25,07 i przez jedną serię była rekordzistką klubu w tej kategori,ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji.Jednak w następnej seri wynik ten jeszcze poprawiła Ania Osiadacz i z czasem 00.24.54 poprawiła rekord klubu w kat D i C.Patryk Nosal poprawił rekord klubu w kat C na tym samym dystansie z czasem 00.22.37,a Adrian Michalak poprawił rekord klubu w kat B na tym dystansie z czasem 00.22.27.Łukasz Czajka poprawił rekord klubu w kat A 50m bf z czasem 00.21.10
Nasze sztafety tradycyjnie spisały się na medal .Dziewczęta jak zwykle złoty , a chłopcy chłopcy stoczyli piękny bój z Laguną,jednak ostatecznie w samej końcówce o włos ulegli przeciwnikom i zajęli drugie miejsce.
Liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy również jutro i trzymamy kciuki.

No i stało się ,to co się miało stać.Nautilus wygrał 4 rundę KPP z najlepszym tegorocznym wynikiem 2198 pkt przed Laguną Toruń 2164 pkt oraz Wilczkami Poznań 1805 pkt.
Nasi zawodnicy poprawili w drugim dniu zawodów jeszcze trzy rekordy klubu,w sumie zostało poprawionych 10 rekordów klubu,oraz padło wiele rekordów życiowych.
Na dystansie 25m pw Żaneta Winiarska poprawiła rekord klubu w kat E z czasem 00.10.60,a Ania Osiadacz rekord w kat D 00.09.63.Monika Górska poprawiła bardzo stary rekord klubu w kat B na dystansie 50m pw,Sylwi Madej z 2000r z czasem 00.19.63 poprzedni wynik 00.19.75.
Nasza drużyna zdobyła w sumie 78 medali (74 indywidualne i 4 w sztafetach)- 26 złotych,17 srebrnych,31 brązowych,oraz sztafeta dziewcząt 2 złote i sztafeta chłopców 2 srebrne.
Złote medale na zawodach w Świętochłowicach zdobywali.
Giba Bartek,Winiarska Żaneta,Dyrszka Kuba,Kern Kamil,Osiadacz Ania,Paluch Szymon,Nosal Patryk,Dziadek Ania,Górska Monika,Winiarski Adrian.

Bardzo wielkie słowa uznania i podziękowania należą się organizatorom tych zawodów Orce Bytom.Były to ich pierwsze organizowane zawody,a przebiegały bardzo sprawnie,szybko,bez większych problemów i we wspaniałej atmosferze.Władze basenu również poczyniły wszystko aby niczego uczestnikom zawodów nie brakowało.Dziękujemy bardzo i życzymy następnych tak udanych zawodów.

kat   25m pw 50m pw 50m bf 50m pp 100m pp 200m pp 400m pp
E PIĄTEK 00:15.93 10   00:33.43 9 00:33.37 9  01:15.67 9  02:48.79 8  --------
E GIBA 00:11.25 2   00:28.13 1 00:26.55 1  01:01.00 1  02:11.23 1  04:57.05 2
E KUCZAJ 00:14.53 12   00:31.90 9 00:31.34 11  01:11.53 10  02:39.25 10  05:45.15 8
E LEONIUK 00:11.92 3   00:28.31 3 00:26.38 3  01:01.25 4  02:08.47 2  04:46.78 3
E WINIARSKA 00:10.60 1   00:27.04 1 00:25.15 1  00:56.88 1  02:10.34 3  04:39.33 1
D KLIMCZUK 00:09.90 3   00:24.80 2 00:24.24 5  00:54.66 5  02:08.27 5  04:38.13 4
D DYRSZKA 00:09.73 2   00:25.34 3 00:22.10 3  00:50.02 3  01:49.50 2  04:09.12 1
D KERN K 00:09.36 1   00:24.00 1 00:20.66 1  00:47.42 1  01:50.30 3  --------
D MIKUŁA 00:13.25 12   00:28.29 10 00:32.37 15  01:02.23 12  ---------  -------
D BIBROWSKA 00:13.54 14   00:29.13 13 00:27.92 14  01:08.50 14  -------  --------
D KERN D 00:11.45 10   00:28.80 11 00:25.59 10  00:59.89 11  02:12.76 11  04:56.97 9
D PISARCZYK 00:10.46 4   00:25.07 3 00:23.55 4  00:54.03 6  02:08.06 8  04:45.57 7
D SZUTER 00:10.45 3   00:25.08 4 00:23.00 3  00:50.81 3  02:03.07 6  04:34.76 5
D OSIADACZ A 00:09.63 1   00:24.54 2 00:22.39 2  00:49.48 2  01:53.26 1  04:07.31 1
C WIECZOREK    -------- 00:23.85 7 00:22.94 10 00:51.12 10 02:02.69 10  --------
C WOŹNIAK   dyskfa 00:25.75 9 00:22.34 9  00:50.47 9  01:50.15 8  --------
C NALEPKA   00:19.89 7 00:23.83 6 00:21.10 8  00:46.14 7  01:44.09 6  04:06.03 5
C PALUCH   00:18.41 1 00:23.54 5 00:19.30 2  00:43.28 3  01:40.57 2  04:06.47 6
C NOSAL   00:18.77 3 00:22.37 3 00:19.58 3  00:42.82 2  01:38.38 1  03:40.81 1
C NIEDZIELSKA   00:20.89 4 00:25.32 3 00:21.74 3  00:48.17 2  01:45.09 2  03:55.70 4
B DZIADEK   00:21.02 5 00:25.09 1 00:25.66 5  00:50.60 3  02:00.23 3  04:28.20 9
B OSIADACZ D   -------- 00:22.83 6 00:19.95 5 ---------- -------- ---------
B MICHALAK   00:18.81 5 00:22.27 3 00:19.08 3  00:42.95 3 --------  03:53.42 4
B NAPIERAŁA   00:18.19 2 00:23.39 8 00:19.25 4  00:45.05 6  01:36.16  03:46.96 3
A GÓRSKA   00:19.63 1 00:24.55 2 00:21.17  00:45.99 1  01:45.22 1  04:04.77 1
A CZAJKA   00:17.56 3 00:21.10 3 00:18.35 4  00:39.78 3  01:37.20 5  03.35.32 3
A WINIARSKI   00:17.96 5 00:22.20 5 00:19.02 5  00:42.45 5  01:31.13 3 03.18.41 1
zielony kolor - poprawione rekordy klubu
Dystansy 50 bf,50 pp,100 pp,200 pp były punktowane w Klubowym Pucharze Polski
Dystansy 25 pw,50 pw,400 pp były punktowane w pucharze prezesa Orki Bytom
------------------------------------------------------------------------------
* * * P U N K T A C J A D R U Ż Y N O W A * * *
------------------------------------------------------------------------------
---> 1. KS NAUTULUS Jastrzębie
------------------------------------------------
1 OSIADACZ ANNA              1997         D        2813
2 WINIARSKA ŻANETA         1999         E         2783
3 GÓRSKA MONIKA             1993         B         2782
4 NIEDZIELSKA OLGA           1995        C         2670
5 SZUTER SANDRA              1997        D         2584
6 PISARCZYK AMELIA           1998        D         2540
---
1 CZAJKA ŁUKASZ                1992        A          2595
2 KERN KAMIL                     1997        D          2549
3 NOSAL PATRYK                 1995        C          2543
4 WINIARSKI ADRIAN            1992        A          2477
5 PALUCH SZYMON              1995        C          2387
6 GIBA BARTŁOMIEJ             1999        E          2344
------------------------------------------------
Razem 31067
 Wyniki  -   czytaj całość

Komentarze (6) | Zacytuj ten artykuł na swojej stronie | Odsłon: 4365 | Czytaj całość

Zmieniony ( 08.11.2010. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 190 - 196 z 205

 

STOWARZYSZENIE KLUB SPORTOWY NAUTILUS - JASTRZĘBIE
44-335 JASTRZĘBIE ZDRÓJ HARCERSKA 14B
KRS 0000341811, NIP 6332202180
Nr konta 05847000012001002656010001